Dávám práci svému srdci

NAŠE KAVÁRNA

PŘEJÍT NA WEB

Naše kavárna vznikla jako projekt podporovaného zaměstnávání Lékořice, z.s. a sídlí v samotném srdci areálu Thomayerovy nemocnice (pavilon A1). 

V současné době je personál kavárny tvořen dvěma skupinami osob: profesionály (4 zaměstnanci) a osobami, které jsou znevýhodněné na trhu práce (2 zaměstnanci). Otevření „Naší kavárny“ dříve umožnilo pracovní zapojení maminkám, které měly v té době děti dlouhodobě hospitalizovány na JIP Pediatrické kliniky Thomayerovy nemocnice. Lékořice pracovala s osobami z cílové skupiny již několik let a na základě nasbíraných zkušeností jsme se rozhodli pro realizaci tohoto projektu. Dalším impulzem byl fakt, že se problematikou zaměstnávání této cílové skupiny dlouhodobě nikdo nezabýval. V průběhu dalších let se cílová skupina postupně rozšířila o osoby, které sami prošly těžkou nemocí a náročnou léčbou a osoby s mentálním nebo zdravotním postižením. Od jara roku 2013 do konce roku 2014 poskytovala Naše kavárna ve společném projektu se spolkem Epistop pracovní místa osobám, které se léčí s epilepsií. Po celou dobu spolupráce se spolkem Epistop prošlo 3 měsíčním tréninkovým místem v kavárně 6 lidí. 

V menu kavárny najdete kromě kávy také kvalitní čaje a domácí limonády. Denní nabídka sladkého i slaného pečiva, moučníků a dalších dobrot je pravidelně obměňována. Káva je připravována dle nejvyšších standardů kávové kultury. Dodavatelem je společnost mamacoffee, která vlastní první českou fairtrade pražírnu. Kávu Vám rádi připravíme také s sebou.

Prostor Naší kavárny je jako stvořený pro pořádání kulturních akcí, benefičních večerů, tiskových konferencí i soukromých akcí. Pokud byste právě u nás chtěli nějakou akci pořádat, stačí se ozvat manažerovi kavárny.

Rezervace: nasekavarna@lekorice.com

Webové stránky: www.nasekavarna.com

 

Otevírací doba kavárny:

PO - PÁ

7:00 - 16:00

SO - NE

12:00 - 17:00

JAK SE K NÁM DOSTANETE:

Celou mapu, zobrazíte kliknutím

Naše kavárna - Pavilon A1
Thomayerova nemocnice

Vídeňská 800/5,
Praha 4 – 140 00