Dávám práci svému srdci
11 říj 2017

Mezinárodní den úsměvu v TN

Dne 5. října je Světový den úsměvu a my jsme se rozhodli ho v Thomayerově nemocnici letos oslavit :-)

Chtěli jsme tak upozornit na to, jak velkou moc má úsměv. Nic nestojí a přitom může změnit mnohé; pocit pacienta po vyšetření, vzájemné vztahy na oddělení i atmosféru návštěv u nemocných. Celý den dobrovolníci společnosti SAP obcházeli nemocnici, rozdávali drobné dárky a vybízeli k úsměvu. Zaměstnanci dostávali odznak s usmívajícím se muflonem – neoficiálním maskotem nemocnice :-) Rozdávaly se letáky informující o tom, jak prospěšné je se smát nebo usmívat a obsahující vtipy z lékařského prostředí.

Dobrovolnické centrum Lékořice pořádá v nemocnici mnoho akcí pro pacienty i pro personál s cílem psychosociální podpory (pravidelné návštěvy dobrovolníků u pacientů, výtvarné dílny, hudební vystoupení, mikulášská nadílka...).
Den s úsměvem jsme nově mezi tyto již tradiční aktivity zařadili. Prostředí nemocnice není zrovna veselé, personálu je méně než je třeba a bývá přetížený. Některé okolnosti ovlivnit nemůžeme, ale můžeme touto akcí ukázat, že přes všechny nepříjemnosti jde s úsměvem všechno lépe - i uzdravování! Věříme, že se nám podařilo zlepšit náladu v nemocnici a to nejen na chvíli.

Děkujeme společnosti Provident, díky jejímuž grantu jsme mohli akci uspořádat a také společnosti SAP, jejíž zaměstnanci – dobrovolníci nám pomohli Den úsměvů zrealizovat.

:-)