Dávám práci svému srdci
9 čer 2017

Den dětí pro veřejnost v TN

Ve středu 24.5. proběhl v Thomayerově nemocnici Den dětí pro školy a školky, kterého se zúčastnilo více jak 700 dětí.

Program byl zaměřen na odbourání strachu z nemocničního prostředí a poučení o prevenci v různých oblastech. Nemocniční oddělení si připravila aktivity, které učí děti předcházet nemocem, úrazům a zábavnou formou je seznamuje s péčí o zdraví. Policie aktivně zapojovala malé strážníky do zajišťování bezpečnosti a hasiči zasvětili školáky do procesu záchrany životů při katastrofách (všechny ale stejně nejvíc zajímala hasičská hadice). Medici dětem z mateřských školek na jejich plyšácích ukázali, jak se ošetřují pacienti. Pro všechny tu byla k nahlédnutí sanitka a na úplné vyřádění byl připravený skákací hrad a různé soutěže.

Věříme, že Den dětí v nemocnici má smysl  a zároveň děti baví. Důkazem toho je, že každý rok se rády vrací školy a školky, které už ho znají z minulých let.

Všem děkujeme za spolupráci a podporu. Program by nemohl proběhnout bez ochoty a nasazení zaměstnanců Thomayerovy nemocnice, kteří se do organizace zapojili nad rámec svých pracovních povinností. Dětský den by se neobešel ani bez financí a dobrovolníků, které tento rok zajistila Moneta Money Bank. Děkujeme Policii ČR, na jejíž účast je vždy spolehnutí. Ceníme si také hasičského výjezdu k nám do nemocnice, i když jsou hasiči stále v pohotovosti. Nemůžeme opomenout ani podporu stravovací, protože Libeřské lahůdky podpořily naše organizátory opravdu vydatně. A nakonec bez skákacího hradu, který nám sponzorsky dodala firma Chirš, by to snad nebyl ten pravý dětský den :-) Děkujeme všem!